Jak ułożyć kompozycje kwiatowe w dużych wazonach - najpiękniejsze dekoracje dla restauracji cz. 1

Najchętniej wykorzystywanymi przez dekoratorów wazonami dla restauracji są duże wazony wykonane z przezroczystego szkła . Trzeba przyznać, że prezentują się one naprawdę elegancko i stanowią doskonała ozdobę uroczystych przyjęć w lokalach.
Dzięki wazonom typu pilsner lub wazonom martini w przepiękny sposób wyeksponować można kompozycje z kwiatów. Dodatkowo piękne szkło jest dekoracją samą w sobie. Jak stworzyć piękne aranżacje w dużych szklanych wazonach? Oto kilka pomysłów na to, jak wykorzystać wazony z dużymi kielichami do stworzenia pięknych dekoracji dla restauracji, kawiarni lub hotelu.

Taki wazon typu martini można kupić tutaj - kliknij
(źródło: albumaufeminin.com)

Jedne z najpiękniejszych aranżacji w wazonach martini to bukiety z żywych kwiatów. Aby przygotować taki bukiet w wazonie typu martini najlepiej ułożyć kwiaty na gąbce florystycznej nasączonej wodą.
Wazony martini dostępne są w różnych wymiarach i wysokościach. Najbardziej popularne wazony do układania bukietów to martini 60cm. Jest to optymalna wysokość wazonów, która idealnie pasuje na restauracyjne stoliki. Wazony na smukłej nodze nie zajmują zbędnego miejsca na stole. Bukiet kwiatów umieszczony na czaszy kielicha znajduje się zazwyczaj powyżej linii wzroku siedzących przy stoliku gości, dzięki czemu  nie zasłania widoku gościom, siedzącym przy stoliku. Odmianą tego rodzaju wazonu jest  martini z głębokim kielichem. Głęboki kielich można dodatkowo wypełnić materiałem dekoracyjnym - np. w postaci hydrożelu oto przykładowa kompozycja z wazonem tego typu:

Wazony martini z głębokim kielichem można kupić tutaj - kliknij
(źródło: pinterest.com)


Kompozycje kwiatowe to dekoracja ciesząca się największym zainteresowaniem podczas przyjęć weselnych oraz innych wyjątkowych okazji - komunii, chrzcin, uroczystości rodzinnych.Ale nie jest to jedyny sposób wykorzystania wazonu. Dzięki wazonom martini można stworzyć przepiękne aranżacje, np. ze świecami. Wazon popularnie nazywany "martinówką" to także częsty element dekoracji stroju ze słodkościami - candy barów.Wazony pilsner takie jak na zdjęciu można kupić tutaj - kliknij   
(źródło: savannahsgarden.blogspot.com)

Innym typem wazonu, który cieszy się niezmienną popularnością na różnego rodzaju przyjęciach jest wazon z głębokim kielichem typu pilsner. Wazon jest idealny do dużych bukietów. Podobnie jak w przypadku wazonu martini bukiet przygotować można na gąbce florystycznej. Taką kompozycję osadzamy na czubku kielicha. Głęboki i smukły kielich pilsnera potraktować można jako przestrzeń na dekoracje. Jako wypełnienie pilsnera posłużyć mogą owoce, np. limonki, pomarańcze, a także główki kwiatów. hudrożel, piasek dekoracyjny, czy ziarna kawy. Kompozycje w pięknych szklanych wazonach stanowią elegancką dekorację restauracyjnych stołów oraz wnętrza lokalu.

(źródło: galleryweddingbee.com)


(źródło: pinterest.com)Dekoracje sal i stołów restauracji znajdziecie w: internetowym sklepie wysyłkowym z asortymentem dekoracji i ozdób WszystkoDlaRestauracji.pl
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...