Satyna i materiał z połyskiem w restauracji - TOP 5 POMYSŁÓW


 W dekoracjach sali restauracyjnej bardzo często wykorzystuje się materiały z połyskiem - głównie poliester i satynę. Oba materiały są bardzo wytrzymałe i w zasadzie się nie gniotą. Nie pochłaniają wody i nie kurzą się, więc są odporne na wszelkie uszkodzenia. Dzięki temu, że są sprężyste, bez problemu powracają do swojej pierwotnej formy. Poliester i satyna są łatwe do zabarwienia - można im nadać różne kolory i wzory. Dzięki temu, dopasujesz go do każdego motywu czy koloru przewodniego w swojej restauracji. Dodatkowo, są bardzo tanie, więc niewielkim kosztem możesz w niesamowity sposób przyozdobić nimi wnętrze swojej restauracji.

Poliester i satyna nie muszą wyglądać nieestetycznie. Wystarczy odpowiednio dobrać kolory i wzory oraz zastosować modne upięcia. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób zastosować materiały z połyskiem w dekoracjach restauracji, tak, by wyglądały pięknie i nowocześnie! :)


1. Dekoracja sufitów

Jeśli w Twoim lokalu jest dużo przestrzeni, przy dekoracji go na uroczystości weselne, chrzciny, jubileusze i inne zastosuj materiał z połyskiem. Najlepiej powieś go pod sufitem. Poliester i satynę możesz upinać w różny sposób, jednak najmodniejsze są teraz upięcia tylko i wyłącznie na końcach materiału. Jeśli planujesz taką dekorację, wybierz najlepiej jasne, delikatne kolory. Przy użyciu kolorowego materiału, wybieraj raczej te bez dodatkowych wzorów i zdobień. Pamiętaj, że materiał podwieszony pod sufitem sprawia, że pomieszczenie wydaje się przytulne i klimatyczne. 

2. Materiał zawieszony na ścianach

Materiał z połyskiem zawieszony na ścianach to od wielu lat bardzo popularny pomysł na dekorację sal restauracyjnych. Jeśli planujesz dekorację w stylu glamour, pamiętaj o tym, żeby połączyć maksymalnie dwa różne kolory. Większy efekt osiągniesz jeśli materiał dodatkowo podświetlisz od dołu. Materiał z połyskiem świetnie komponuje się z delikatnym tiulem. W bardziej minimalistycznych dekoracjach restauracji warto zawiesić tiul i przewiązać go np. satyną. W takim połączeniu najlepiej postawić na wyraziste, kontrastowe kolory.
3. Przystrojenie krzeseł

W tym sezonie króluje styl minimalistyczny. Przy przystrojeniu krzeseł satyną lub poliestrem wykorzystaj niestandardowe pomysły na wiązanie kokard! Pamiętaj o tym, że materiał z połyskiem można łatwo formować i upinać. Jeśli jednak nie chcesz wycinać pasów materiałów z jednej długiej rolki, dobrym rozwiązaniem będzie szarfa satynowa.  To obszyte materiały matowej satyny, gotowe do przewiązania na krzesłach. Wybierz niecodzienne choć proste wiązania, np. takie, przedstawione w zdjęciach poniżej:


4. Dekoracje stołów i stolików barowych  

 Materiał z połyskiem przepięknie prezentuje się na stołach, jednak jest to tylko dodatek, więc nie powinien zajmować całej powierzchni. Połóż kolorowe pasy np. satyny na środku stołu i dodaj serwetki w tym samym odcieniu. W tego typu dekoracjach przyda się satynowy bieżnik na stół. Pozostałe elementy niech będą w jasnej tonacji. Taka dekoracja będzie nie tylko gustowna, ale również praktyczna - z materiału z połyskiem bardzo łatwo jest usunąć plamy i wszelkie zabarwienia. 
W restauracjach coraz częściej pojawiają się małe stoliki barowe, na których umieszcza się np. candy bar, kawę, przekąski czy kompozycje kwiatowe.  Przykryj je np. poliestrem (możesz też odwrócić go na drugą stronę) i zwiąż innym rodzajem materiału. Takie stoliki będą dodatkową dekoracją sali!

5. Tasiemki dekoracyjne np. przy bukiecikach z kwiatami

W dekoracjach sal restauracyjnych najważniejsze są dodatki! Jeśli chcesz nadać charakteru np. wazonikom czy świecznikom, wystarczy, że przewiążesz je satynową wstążką w kolorze przewodnim całego wystroju. Proste szklane naczynia w połączeniu z delikatnym elementem kolorystycznym, stworzy przepiękną dekorację stołu czy krzeseł.Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony pinterest.com
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...